Вид на проживання у Польщі. Від візи до отримання громадянства

10.03.2016


Іноземець може перетнути кордон і перебувати на території Республіки Польща, якщо у нього наявний дійсний документ, що дозволяє виїзд за кордон, і дійсна віза або інший документ (наприклад, дозвіл, пропуск в певних випадках), що дає право на в’їзд і перебування на цій території, при необхідності.

ВІЗА
Візи не потрібні громадянам Європейського Союзу. Також від візового обов’язку до 90 днів звільнені громадяни наступних країн: Андорра, Антигуа і Барбуда, Аргентина, Австралія, Багамські Острови, Барбадос, Бразилія, Бруней-Даруссалам, Чилі, Хорватія, Гватемала, Гондурас, Ізраїль, Японія, Канада, Південна Корея, Коста-Ріка, Малайзія, Маврикій, Мексика, Монако, Нікарагуа, Нова Зеландія, Панама, Парагвай, Сальвадор, Сан-Марино, Сент-Кітс і Невіс, Сейшельські Острови, Сінгапур, Сполучені Штати Північної Америки, Уругвай, Ватикан, Венесуела, Норвегія , Ліхтенштейн, Ісландія, Швейцарія. Крім того, жителі САР Гонконг і САР Макао, адміністративних регіонів Китайської Народної Республіки, а також британські громадяни Гонконгу (англ. British Nationals (Overseas)).
Увага: Звільнення від візового обов’язку не стосується осіб, які виїжджають на навчання, роботу або іншу заробітну діяльність. У випадку, якщо віза обов’язкова, її відсутність веде до відмови у в’їзді на територію Польщі. Перебування на території країни після закінчення терміну дійсності візи або у разі відмови в її продовженні вважається нелегальним.
Віза може давати право на один, два або необмежену кількість в’їздів під час перебування, зазначеного у візі відповідною кількістю днів. Категорії віз уніфіковані (мають єдині категорії) у всіх країнах Шенгенської угоди.
ВИДИ ВІЗ У ПОЛЬЩІ:
Транзитна аеропортова віза категорії «А»
Видається тим, хто здійснює авіапереліт транзитом через Республіку Польща, до третьої країни, не до країни-учасниці законодавства ЄС у сфері візової політики і безпеки (Шенгенського законодавства). Дає дозвіл на перебування у транзитній зоні аеропорту Республіки Польща, але не дає права переміщення всередині країни.
Транзитна віза категорії «B»
Транзитна віза, дійсна для одного, двох або, у виняткових випадках, кількох в’їздів з метою перетину території однієї з держав-учасниць до третьої держави. Термін транзиту не перевищує 5 днів.
Шенгенська віза категорії «C»
Якщо Ви плануєте перебувати на території Польщі або усіх держав Шенгенської зони (під час однієї або декількох поїздок) строком до 90 днів протягом півроку, рахуючи від дати першого в’їзду, або переміщатися територією Шенгенської зони у транзитних цілях (потягом, автомобілем, літаком), то Вам необхідно подати заяву на отримання шенгенської візи категорії «C».
Єдина шенгенська віза (категорії «C», дійсна в державах, що входять до Шенгенської зони) дозволяє перебувати на території всіх держав, що входять до Шенгенської зони.
01 — туристична багаторазова віза; 02 — віза для приватного візиту; 03 — віза для участі у спортивних заходах; 04 — віза для здійснення економічної (комерційної) діяльності; 05 — робоча віза терміном до 6 місяців; 06 — транспортна віза для вантажоперевізників; 07 — робоча віза з обмеженнями; 08 — віза для культурної взаємодії та участі в міжнародних конференціях; 09 — офіційна віза для представлення інтересів країни на міжнародних зібраннях і в організаціях; 10 — віза для навчання (перший і другий ступені, а також магістратура); 11 — віза для проходження професійно-технічної практики; 12 — віза для навчання або практики; 13 — педагогічна віза; 14 — віза для наукової діяльності; 15 — віза для лікування; 16 — віза для виконання запиту на отримання виду на проживання, а також проживання на території Польщі; 17 — віза для супроводу або возз’єднання з громадянами EC / ЄАВТ / ЄЕП або Швейцарії; 18 — віза для участі в програмах культурного чи освітнього обміну, гуманітарних програмах, а також літніх студентських програмах; 19 — віза для гуманітарних цілей і виконання міжнародних місій; 20 — інші причини видачі візи (до інших категорій відносяться заявники, мета візиту яких не відповідає жодній з певних візових категорій, а так-же заявники, які подають документи на візу з метою виїзду / в’їзду в рамках закупівельного туризму); 21 — довгострокова віза для отримання політичного притулку; 22 — віза для переселення родичів репатрійованих сімей; 23 -використання повноважень відповідно до Картою поляка; 24 — репатріаційна віза; 25 — використання тимчасового захисту; DYPLOMATYCZNA — дипломатична віза;
SŁUŻBOWA — службова віза; KURIERSKA — кур’єрська віза.
Національна віза категорії «D»
Робоча віза для довгострокового перебування, дає право на в’їзд і постійне перебування на території Польщі або декількох чергових перебувань, спільно триваючих довше 3 місяців і не довше 1 року в період дійсності візи.
Заява на видачу візи подається особисто до Консульства Польщі або візового центру за місцем проживання. Звертатися за візою можна за наявності дійсного документу, що дозволяє виїзд за кордон, термін придатності якого перевищує мінімум на 3 місяці час, в якому необхідно виїхати, на основі наданої візи, з Польщі або зони Шенген в разі єдиної візи.
За прийняття та розгляд консулом заяви на видачу візи необхідно заплатити консульський збір (зазвичай 60 євро для єдиних і національних віз). Консульський збір необхідно сплатити до внесення візової заяви. У разі відмови у видачі візи збір не повертається.

ТИМЧАСОВИЙ ВИД НА ПРОЖИВАННЯ
Якщо є обставини, що обгрунтовують проживання на території Польщі строком довшим, ніж 3 місяці, іноземець, який перебуває в Польщі, може оформити вид на проживання на певний час. Процедура отримання виду на проживання залежить від підстав, на основі яких дана особа хоче отримати цей дозвіл. Вид на проживання видається щоразу на час, необхідний для реалізації мети перебування на території Польщі, строком не довше 2 років.
ОБСТАВИНИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВНЖ:
Отримання дозволу на роботу або письмової заяви роботодавця про намір взяти іноземця на роботу, якщо не потрібен дозвіл
Ведення підприємницької діяльності на основі законодавства, чинного в Польщі, сприятливої для національної економіки, зокрема сприяє зростанню інвестицій, запровадження позитивних новаторських рішень або створенню нових робочих місць
Вступ до шлюбу з громадянином Польщі
Наміри прибути до Польщі як член сім’ї іноземця, або перебування у Польщі для об’єднання з сім’єю
Перебування у Польщі для початку або продовження стаціонарного навчання у вищому навчальному закладі або аспірантури (також в разі навчання, розпочатого на території іншої країни-члена Європейського Союзу, якщо це навчання буде продовжуватися на території Польщі)
ВИД НА ПРОЖИВАННЯ — ВИДИ ДОЗВОЛІВ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ:
Дозвіл на тимчасове проживання і роботу
Іноземці, які бажають легалізувати своє перебування в Польщі на підставі початку або продовження роботи в Польщі, повинні клопотати про дозвіл на тимчасове проживання і роботу. Виданий дозвіл на проживання засвідчує право іноземця працювати в Польщі у конкретного роботодавця і на умовах, зазначених у рішенні про надання дозволу.
Іноземець, що клопоче про дозвіл на тимчасове проживання на підставі виконуваної роботи в Польщі не повинен попередньо отримати дозвіл на роботу.
У рішенні про надання дозволу на тимчасове проживання і роботу вказані дані роботодавця іноземця, посада, яку іноземець повинен виконувати, мінімальна заробітна плата іноземця на даній посаді, години роботи, тип договору, на підставі якого іноземець повинен виконувати роботу. У випадку, якщо іноземець має намір працювати у декількох роботодавців, то в рішенні зазначено кілька роботодавців і умови виконання роботи визначені окремо для кожного суб’єкта (роботодавця). Якщо іноземець звільнений від обов’язку наявності в Польщі дозволу на роботу, то в рішенні про надання дозволу на тимчасове проживання і роботу, умови виконання роботи не визначаються.
Заробітна плата іноземця не може бути нижчою ніж заробітна плата працівників, які виконують роботу, в тому ж розмірі годин роботи або на аналогічній посаді.
Дозвіл на тимчасове проживання і роботу видається максимально на 3 роки. Термін дії дозволу на проживання та роботу може бути меншим — термін, на який видається дозвіл залежить від представлених іноземцем документів. Наприклад, у випадку якщо в іноземця підписаний договір з роботодавцем строком на 2 роки, дозвіл на проживання та роботу також буде видаватися на термін не більше 2 років.
За заявою іноземця дозвіл на проживання та роботу може бути змінено в будь-який момент воєводою за місцем проживання іноземця, якщо іноземець має намір виконувати роботу в іншого роботодавця або на інших умовах, ніж це визначено в рішенні про видачу дозволу на тимчасове проживання і роботу.
У разі зміни юридичної адреси або місця проживання, назви чи правової форми роботодавця або в разі поглинання роботодавця або його частини іншим роботодавцем не потрібна зміна або видача нового дозволу на тимчасове проживання і роботу.
Воєвода скасовує, тобто анулює дозвіл на тимчасове проживання і роботу, якщо посада, заявлена в дозволі зміниться або розмір заробітної плати скоротився і дозвіл не було змінено.
Воєвода відмовляє у відкритті провадження з надання дозволу на тимчасове проживання і роботу, якщо іноземець:
1. Є працівником, відрядженим на роботу в Польщу на певний строк роботодавцем з юридичною адресою за межами Польщі — протягом усього терміну відрядження (у разі відрядження іноземець повинен подати документи на тимчасове проживання для виконання роботи іноземцем, відрядженим іноземним роботодавцем до Польщі; інформація про цього роду дозвіл на проживання знаходиться нижче)
2. В’їхав до Польщі на підставі зобов’язань, визначених у міжнародних угодах, що стосуються сприяння в’їзду та тимчасовому перебуванню деяких категорій фізичних осіб, які займаються обміном або інвестиціями,
3. Здійснює підприємницьку діяльність у Польщі.
Якщо іноземець втратить роботу у будь-якого роботодавця, зазначеного у рішенні, він повинен повідомити про це в письмовому вигляді воєводі, який видав дозвіл на тимчасове проживання і роботу протягом 15 робочих днів з моменту втрати роботи. Якщо іноземець повідомить воєводу в письмовій формі про втрату роботи в термін, його дозвіл на тимчасове проживання і роботу не може бути відкликана протягом 30 днів від моменту втрати роботи. Якщо протягом 30 днів від моменту втрати роботи і повідомлення про цей факт воєводи іноземець не знайде нової роботи, його дозвіл на тимчасове проживання і роботу може бути анульовано. Якщо іноземець протягом 30 днів знайде нового роботодавця і отримає новий дозвіл на тимчасове проживання і роботу, він зможе далі легально перебувати в Польщі.
Дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високої кваліфікації (Блакитна карта)
Висока професійна кваліфікація — це кваліфікація, придбана в результаті закінчення вищого навчального закладу; п’ятирічного професійного досвіду на рівні, порівнянному з рівнем кваліфікації, одержуваної в результаті закінчення вищого навчального закладу. Іноземець, який має намір в Польщі виконувати роботу за фахом, що вимагає високих кваліфікацій, може клопотатися про дозвіл на тимчасове проживання, якщо надасть інформацію від старости про результат тесту ринку праці.
Дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високих кваліфікацій, надається строком довшим на 3 місяці від терміну виконання роботи, але не більше 3 років.
Іноземець, який проживає у Польщі на підставі дозволу на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високих кваліфікацій, у разі втрати роботи протягом 15 робочих днів зобов’язаний повідомити про це письмово своєму воєводі за місцем актуального проживання.
За заявою іноземця дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високих кваліфікацій, може бути змінено в будь-який момент воєводою за місцем проживання іноземця, якщо іноземець має намір виконувати роботу в іншого роботодавця, ніж це визначено в дозволі, має намір змінити посаду або буде одержувати більш низьку заробітну плату ніж це визначено в дозволі.
Проте протягом перших 2 років перебування у Польщі на оснoві дозволу на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високих кваліфікацій:
1. Іноземець не може розпочати роботу в іншого роботодавця, ніж це зазначено в дозволі
2. Іноземець не може змінити посаду
3. Іноземцю не можна платити зарплату нижче, ніж зазначено в дозволі без зміни цього дозволу.
Якщо по закінченню 2 років перебування в Польщі на підставі виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високих кваліфікацій, іноземець змінив посаду, йому зменшена зарплата або змінено кількість годин роботи або / і тип договору, на підставі якого він працює, він зобов’язаний повідомити про це воєводі протягом 15 робочих днів. У разі зміни юридичної адреси або місця проживання, назви чи правової форми роботодавця або в разі поглинання роботодавця або його частини іншим роботодавцем не вимагається зміни або видачі нового дозволу на тимчасове проживання з метою виконання роботи за спеціальністю, що вимагає високих кваліфікацій.
Дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи іноземцем, відрядженим іноземним роботодавцем на територію Польщі
Дозвіл на тимчасове проживання з метою виконання роботи іноземцем відрядженим іноземним роботодавцем на територію Польщі надається іноземцю, якщо він має:
1. Дозвіл на роботу (Зезволеніє) або заява-декларацію про намір доручити роботу іноземцю (Освядченіє);
2. Медичну страховку;
3. Стабільне і регулярне джерело доходу, достатній для покриття витрат на утримання себе та членів сім’ї, які перебувають на утриманні;
4. Гарантоване місце проживання (прописка);
5. Лист — відрядження із зазначенням періоду відрядження та заробітної плати;
6. Довідку про виконання податкових зобов’язань по відношенню до Державної Скарбниці, видану Податковим управлінням за місцем проживання іноземця
7. Іноземець, який у минулому періоді податкових розрахунків здавав податкову декларацію у Польщі повинен надати декларацію з ПДФО (PIT-37 або 40) за попередній рік. Якщо іноземець не розраховувався в Польщі, він повинен написати заяву про відсутність декларації з ПДФО (PIT);
Дозвіл на тимчасове проживання з метою здійснення підприємницької діяльності
Якщо метою перебування іноземця в Польщі є здійснення підприємницької діяльності в Польщі, він отримає дозвіл на тимчасове проживання з метою здійснення підприємницької діяльності, при виконанні таких умов:
1. Наявність медичної страховки
2. Стабільне і регулярне джерело доходу, достатній для покриття витрат на утримання себе та членів сім’ї, які перебувають на утриманні;
3. Дозвіл компетентного органу займати певну посаду або виконувати професію, якщо наявність дозволу обов’язково визначена законом;
4. Гарантоване місце проживання
Компанія, яку очолює іноземець, повинна відповідати вимогам:
У податковому році, що передує подачі документів на надання тимчасового проживання з метою здійснення підприємницької діяльності, отримала дохід не нижче 12-кратності середньомісячної зарплати, встановленої Головним статистичним управлінням (ГСУ) у третьому кварталі року, що передує подачі документів у воєводстві, де компанія зареєстрована або іноземець проживає, або працевлаштувала на невизначений термін на цілу ставку протягом принаймні 1 року до подачі документів на дозвіл на проживання як мінімум 2 громадян Польщі або іноземців, які мають право розпочати роботу в Польщі без дозволу на роботу, або доведе наявність засобів і умов, дозволяють в майбутньому відповідати критеріям, визначеним у попередньому пункті, або проводить заходи, які сприяють зростанню інвестицій, трансферу технологій, введенню корисних інновацій або створенню нових робочих місць.
Дозвіл на тимчасове проживання з метою навчання у ВНЗ Польщі
Вид на проживання надається іноземцю, метою перебування якого в Польщі є початок або продовження стаціонарного навчання у ВУЗі першого ступеня (ліценціат), другого ступеня (магістратура), повного навчання в ВУЗі- магістратурі або навчання третього ступеня (аспірантура), а також у разі, коли навчання є продовженням або доповненням навчання у ВУЗі, розпочатого іноземцем в іншій державі ЄС.
Перший дозвіл на тимчасове проживання з метою навчання у ВУЗі надається на 15 місяців. Якщо документи представлені студентом доводять необхідність його перебування в Польщі строком менше 1 року, перший дозвіл буде видано строком на навчальний рік або навчання у ВНЗ, продовжене на 3 місяці (що наприклад означає, якщо до кінця навчального року залишилося 5 місяців , то дозвіл на тимчасове проживання буде видано на 8 місяців). Другий і чергові дозволи на тимчасове проживання будуть видаватися іноземцю строком до 3 років на загальних підставах.
Іноземець не отримає дозволу на тимчасове проживання з метою навчання у ВУЗі, якщо виконує роботу або здійснює підприємницьку діяльність у Польщі, або клопоче про черговий дозвіл на проживання з метою навчання у ВУЗі. У випадку, якщо це не черговий дозвіл на проживання, іноземець, який працює в Польщі, повинен клопотати про дозвіл на тимчасове проживання і роботу а іноземець, який здійснює підприємницьку діяльність у Польщі, повинен клопотати про дозвіл на тимчасове проживання з метою здійснення підприємницької діяльності.
У випадку, якщо іноземець отримав дозвіл на тимчасове проживання, але він викреслений зі списку студентів, ВНЗ повідомить у письмовій формі про цей факт воєводі, який видав іноземцю дозвіл на тимчасове проживання. Це може служити підставою для анулювання дозволу на проживання, оскільки мета перебування, на підставі якої іноземцю-студенту надали дозвіл на тимчасове проживання, вичерпала себе.
Дозвіл на тимчасове проживання з метою проведення наукових досліджень
Якщо іноземець є вченим і метою його перебування в Польщі є проведення наукових досліджень або робіт з розвитку на підставі договору про прийняття його в наукову установу з метою реалізації дослідницького проекту, він може клопотати про дозвіл на тимчасове проживання з метою проведення наукових досліджень.
Договір про прийняття іноземця до наукової установи з метою реалізації дослідницького проекту носить характер трудового договору або цивільно — правового договору.
Наукові працівники, які працюють у наукових установах звільнені від обов’язку отримання дозволу на роботу в Польщі.
Дозвіл на тимчасове проживання з метою проведення наукових досліджень надається на час реалізації дослідницького проекту або на час робіт з розвитку, але не більше ніж на 3 роки.
Дозвіл на тимчасове проживання для членів сім’ї іноземців
Іноземці, які мають право на отримання дозволу на тимчасове проживання як члени сім’ї іноземця, який проживає у Польщі, це чоловік (шлюб повинен визнаватися польським законодавством) і неповнолітня дитина (а також не досяг 18 років) — не тільки біологічна, а й усиновлена, або інша дитина, що перебуває на його утриманні, і над якою він здійснює фактичну батьківську опіку (напр., дитина його дружини від попереднього шлюбу).
У разі неповнолітнього іноземця, який перебуває в Польщі без опіки та має статус біженця або потребує додаткового захисту, членами його сім’ї вважаються також його батьки, дідусі та бабусі, або інші дорослі, які несуть за нього відповідальність згідно польського законодавства (напр., Опікун ).
Іноземець, який проживає у Польщі на підставі візи, не може возз’єднатися з родиною тільки на тій підставі, що він має право на проживання в Польщі. Члени сім’ї іноземця, що проживає в Польщі на підставі візи, можуть клопотати про отримання польської візи на загальних підставах.
Дозвіл на тимчасове проживання надається за заявою іноземця, який вже проживає у Польщі. Така заява також може подаватися в Польщі від імені іноземця-члена сім’ї, який прибуває до Польщі (в такому випадку, після отримання позитивного рішення воєводи, іноземець, якого стосується дане рішення, звертається до польського консульства за візою для реалізації дозволу на тимчасове проживання по возз’єднанню сім’ї).
Іноземець, з яким возз’єднується сім’я, повинен документально підтвердити, що він також має стабільне джерело доходу, достатній для власного утримання та забезпечення своєї сім’ї, медичне страхування та місце проживання.
Рішення про видачу дозволу приймається протягом 1 місяця з моменту подачі документів. У певних випадках цей строк може бути продовжений воєводою.
Дозвіл на тимчасове проживання для возз’єднання сім’ї видається на термін:
1. До дня закінчення терміну дії дозволу на тимчасове проживання, виданого іноземцеві, до якого прибув член сім’ї, або з яким він проживає в Польщі;
2. На 3 роки — у разі, якщо іноземцю, до якого прибув член сім’ї, або з яким він проживає у Польщі, видано дозвіл на постійне проживання, дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС, надано додатковий захист, дозвіл на проживання з гуманітарних міркувань, або якщо йому було надано статус біженця в Польщі.
Дозвіл на тимчасове проживання для членів сім’ї громадянина Польщі
Дозвіл на тимчасове проживання для членів сім’ї громадянина Польщі надається іноземцю, якщо: він перебуває з громадянином Польщі в шлюбі, визнаним польським законодавством або є неповнолітньою дитиною іноземця — чоловіка громадянина Польщі, який має в Польщі дозвіл на тимчасове проживання для члена сім’ї громадянина Польщі.
У разі шлюбу, польські установи перевіряють правдивість шлюбу, тобто, чи не був він укладений фіктивно, з метою обходу положень закону (тобто тільки для отримання посвідки на проживання в Польщі). Для цього, крім іншого, подружжя будуть викликані до установи, де повинні будуть відповісти на питання, що стосуються їхнього шлюбу.)
Дозвіл на перебування в Польщі з інших обставин
Дозвіл на перебування в Польщі з інших обставин надається якщо:
1. Особа є неповнолітньою дитиною іноземця, який перебуває в Польщі без опіки;
2. Має дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, надане іншими державами ЄС і: має намір виконувати роботу або здійснювати підприємницьку діяльність у Польщі (дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, виданий в іншій ніж Польща країні, не дає права іноземцю почати роботу в Польщі, необхідно отримати дозвіл на роботу), або має намір почати або продовжувати в Польщі навчання у ВНЗ або професійне навчання або вкаже інші обставини, що виправдовують його проживання в Польщі;
3. Є членом сім’ї іноземця, що має дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС, яке надано йому іншою державою ЄС, з яким він перебував на території іншої держави, супроводжує його або хоче до нього приєднатися в Польщі;
4. Має намір почати або продовжувати професійне навчання в Польщі;
5. Особа є випускником польського ВНЗ і шукає в Польщі роботу;
6. Особа є священнослужителем, ченцем або особою, яка виконує релігійну функцію в церкві і віросповідних громадах, статус яких врегульовано міжнародним договором, положеннями польського законодавства або яка діє на основі запису в реєстрі церков і віросповідних громад, якщо його перебування в Польщі пов’язано з виконуваною функцією або підготовкою її виконання.
Кожна обставина для отримання дозволу на перебування вимагає різних документів.
Ми готові забезпечити Вам повноцінний юридичний консалтинг до отримання Вами виду на проживання у Польщі. Після подання заяви, ВНЖ згідно закону буде оформлений протягом від двох до чотирьох місяців. У деяких випадках процедура оформлення документу може тривати довше і іноземець буде проінформований про це. Діти, яким не виповнилося 13 років, не можуть отримувати ВНЖ самостійно. Оформленням такого документа займається один з батьків або юридична особа.

ДОЗВІЛ НА ПОСТІЙНЕ ПРОЖИВАННЯ
Дозволом на постійне перебування є рішення про поселення і дозвіл на перебування довготермінового резидента ЄС. Іноземець може подати заяву на видачу дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС під час законного перебування на території Польщі загальним терміном понад 5 років. Термін перебування іноземця, який перебував у Польщі на основі візи / дозволу на проживання на певний час, наданого у зв’язку з навчанням у стаціонарному вищому закладі або з професійним навчанням — зараховується тільки наполовину. Терміни перебування згідно інших віз та дозволів зараховуються повністю до 5-річного терміну, про який йдеться раніше.
Іноземець, який має вид на проживання на певний час, дозвіл на проживання або на перебування довготермінового резидента ЄС, може подорожувати і перебувати на території зони Шенген без необхідності отримання візи Шенген, якщо термін перебування не перевищує трьох місяців протягом шести місяців, якщо одночасно виконані загальні умови в’їзду і перебування на території зони Шенген. Іноземець зобов’язаний покинути територію до закінчення терміну придатності візи або попереднього виду на проживання на певний час, якщо не отримав нового виду на проживання на певний час, дозволу на проживання, дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС. В іншому випадку подальше перебування іноземця на території Польщі буде нелегальним.

 

Новости

Изменения в законах о регистрации фирм в Польше

12.07.2017

13 июля вступают в силу изменения в польском законодательстве. Теперь, чтобы зарегистрировать Sp. z o. o. (OOO) через интернет, необходимо […]

читать далее

Требования к печати организации в Польше

02.01.2017

В польском законодательстве печать фирмы не требуется. Однако, она может понадобиться при заполнении налоговых деклараций и заявок в Фонд обязательного […]

читать далее

Обязательная прописка в Польше с 2018

15.12.2016

         В новом законопроекте Министерства внутренних дел и Администрации Республики Польша, предусмотрена обязательная прописка для граждан страны. […]

читать далее